Deviatnik k don Boscovi

Úvod

Často sa v našich životoch stretávame s tým, že niekto sa odvoláva na iných čo povedali: „Veď to on povedal...“  Niekedy to platí aj o slovách svätcov. Možno sme nikdy nečítali ich originálne slová – čo a ako povedali, no môže sa stať, že ich myšlienky vytrhneme z kontextu, a vôbec ich nepochopíme.

Tento deviatnik k don Bosocvi, ktorý sa nám ponúka je v niečom netradičný. Ponúka priamo niektoré texty od don Bosca z jeho knihy pre mladých „Il giovane provveduto“. Možno sa budú zdať archaické, nemoderné, neaktuálne, ba až staršidelné... Iste, sú poznačené časom ale to vôbec neznižuje ich duchovné posolstvo, ktoré nám don Bosco chcel ponúknuť.

Skús si počas deviatich dní predstaviť don Bosca, ako tebe osobne adresuje tieto slová a skús ich premeniť do tvojho života, do tvojich radostí a ťažkostí.

Prosme v tomto deviatniku, aby nám don Boscove rady pomohli na ceste stať sa čnostnými a svätými ľuďmi. Aj keď sa to dnes ťažko počúva, nebojme sa priniesť aj nejakú námahu v našom živote. V spolupráci spolu s Božou pomocou sa môžeme stať „dobrými kresťanmi a čestnými občanmi“ .

Fero SDB

Vytvorím si úmysel, za ktorý sa chcem modliť tento deviatnik.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.