Salezián, napadnutý v španielskom Algeciras, je v poriadku

(Španielsko/Algeciras, 6. februára 2023) – V stredu 25. januára v španielskom meste Algeciras zaútočil ozbrojený muž na niekoľko ľudí v dvoch kostoloch, pričom v kaplnke San Isidro zranil niekoľko ľudí, vrátane saleziána pátra Antonia Rodrígueza Lucenu a následne zavraždil kostolníka v neďalekej kostole Nuestra Señora de la Palma pána Diega Valenciu.
Saleziáni z Algecirasu vydali k celej záležitosti vyhlásenie, v ktorom tiež uviedli, že zranený salezián bol v stredu operovaný a mimo nebezpečenstva, a že vo štvrtok 26. januára bol prepustený z nemocnice.

Keď sme sa spojili s pátrom Juanom Franciscom Huertasom, direktorom saleziánskej komunity, sám páter Rodríguez nám najprv povedal: „Vďaka Bohu, že všetko prešlo a že ma prepustili z nemocnice, aby som mohol pokračovať v slávení sviatku svätého Jána Bosca.“ Potom sa poďakoval za mnohé prejavy pozornosti a záujmu o jeho zdravie. Salezián tiež poprosil o „veľa pokoja, ktorý ja, vďaka Bohu, mám“, a potom povzbudil: „Nikdy neklesajme na duchu, pretože Boh a Mária Pomocnica kresťanov sú tu vždy, oni nás povzbudzujú a oduševňujú“.

Komunita a celá saleziánska rodina v Algeciras sa k incidentu vyjadrila takto: „Vyjadrujeme najostrejšie odsúdenie všetkých foriem násilia, ktoré nemôžu mať miesto v spoločnosti, v ktorej žijeme, a naďalej sa modlíme za večný odpočinok Diega Valenciu, kostolníka v chráme La Palme, veľmi drahého a službe oddaného človeka. Chceme prejaviť svoju blízkosť a náklonnosť jeho rodine, diecéze Cádiz a občanom okresu Campo de Gibraltar, aby sme sa spoločne naďalej usilovali o spoločné dobro.“

Antonio Rodríguez na fotografii uprostred.

Zdroj: infoans.org

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.