Čo nové sa dozvedeli slovenskí a českí tirocinanti na spoločnom stretnutí?

(Orlí Hnízdo, 6. októbra 2022) – Prvý októbrový víkend sa odohralo formačné stretnutie mladých saleziánov tirocinantov – tých, ktorí vrámci svojej rehoľnej formácie absolvujú niekoľko rokov na pedagogickej a pastoračnej praxi.

Pravidelné polročné stretnutia sa odohrávajú v spolupráci s českou saleziánskou provinciou. Stretli sa tak štyria slovenskí a dvaja českí tirocinanti, spolu so svojimi troma formátormi – vrátane českého provinciála dona Martina Hobzu.

Významnou súčasťou tohtoročného stretnutia na chate Orlí Hnízdo bola prehliadka sakrálneho priestoru – ostravského Kostola sv. Ducha od českého architekta Mareka Jána Štepána. Okrem prehliadky a výkladu od miestneho farára, spoločenstvo saleziánov tu slávilo aj eucharistiu. Na túto skúsenosť naväzovala večerná moderovaná debata a reflexia o charaktere liturgických a komunitných priestorov obývaných našimi rehoľnými komunitami.

Súčasťou pondelkového programu bola okrem návštevy ostravského centra mesta aj prehliadka miestneho saleziánskeho strediska zameraného primárne na prácu s rómskou mládežou. Tirocinanti mali možnosť rozprávať sa s miestnymi saleziánmi aj riaditeľom saleziánskeho centra, ktorým je pedagóg – laik. Naskytla sa tak príležitosť počúvať skúsenosti o spolupráci saleziánov rehoľníkov a laikov.

Za organizáciu formačného stretnutia patrí veľká vďaka don Petrovi Boštíkovi – českému delegátovi za formáciu v spolupráci s českými tirocinantmi, ktorí všetko pekne premysleli a animovali.

Informoval: Michal Žák SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.