Začali sa XXX. Medzinárodné saleziánske športové hry PGSI

(Slovinsko/Ľubľana, 3. mája 2019) - V poradí 30. ročník hier sa začal v utorok 30. apríla a potrvá do nedele 5. mája. Slovinská Ľubľana momentálne hostí viac ako 950 mladých športovcov, 220 sprievodcov a trénerov a 150 domácich dobrovoľníkov. Účastníci pochádzajú zo 14 európskych krajín a Egypta.

PGS je skratka talianskeho názvu “Polisportive Giovanili Salesiane”, čo v preklade znamená Saleziánske športové hry. Písmeno I, podľa anglického slova “international”, doplňuje, že športové hry sú medzinárodné. Medzi tradičné športy, v ktorých si mladí prichádzajú zmerať svoje sily, patrí futbal, futsal, volejbal, stolný tenis a basketbal.

Účastníci hier už majú, okrem zápasov, za sebou otvárací ceremoniál a spoločnú večernú adoráciu. V piatok večer ich čaká tzv. EXPO, v ktorom športovci z jednotlivých krajín priblížia svoju kultúru ostatným a hry ukončí sobotňajší záverečný ceremoniál s vyhlásením výsledkov.

Ako sa zatiaľ darí našim dievčatám vo volejbale a chlapcom vo futsale sa dozviete TU.

Zdroj: www.laura-mladez.sk, pgsi2019.si

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.