Stretnutie generálnych rád SDB a FMA

(Rím, 21. januára 2013) - Generálne rady saleziánov a saleziánok sa v polovici januára stretli v rímskom dome Pisana. Spoločný rozhovor sa sústredil na tému novej evanjelizácie.  

V úvode stretnutia sa hlavný predstavený don Pascual Chávez SDB a generálna matka Yvonne Reungoat FMA podelili so skúsenosťami z medzinárodnej biskupskej synody O novej evanjelizácii.

Don Chávez sa zameral na jeden z bodov záverečnej správy synody, kde sa tvrdí: "Ako Ježiš pri studni v Sicheme, aj Cirkev cíti potrebu sadnúť si vedľa súčasných mužov a žien, aby predstavila život Pána tak, aby ho mohli stretnúť, objaviť. Len jeho Duch je pravou a večnou vodou."
Sr. Yvonne vyjadrila svoju vďačnosť za skúsenosť prítomnosti na synode a niektoré udalosti, ktoré sa dotýkajú zvlášť našej charizmy: krásu stretnutia s Kristom, dôležitosť výchovy v ovzduší novej evanjelizácie a dôraz na tému rodiny.

Stretnutie pripadlo na deň liturgickej spomienky bl. Luigiho Variaru, misionára a zakladateľa saleziánskej vetvy - Kongregácie dcér najsvätejších sŕdc Ježiša a Márie. Hlavný predstavený  vo svojej homílii podotkol: "Tento salezián, ako prvý po donovi Boscovi, založil novú skupinu zasvätených. Smelo tak odpovedal malomocnej mládeži v Kolumbii. Jeho hrdinskosť prináša časom veľké ovocie v početnej skupine rehoľníkov, ktorí žijú špeciálnu charizmu obetovania sa." 


Zdroj: www.salezianky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.