Na medzinárodnom stretnutí pastorácie povolaní zaznel aj odkaz Titusa Zemana

(Velehrad, Česká republika, 6. februára 2018) - V dňoch 22. - 25. januára sa na Velehrade uskutočnilo stretnutie pastorácie povolaní. Na podujatí sa zišlo okolo 75 zasvätených osôb a hlavným prednášateľom bol prorektor Gregoriánskej univerzity prof. Hans Zollner, SJ. Centrálnou témou stretnutia bol pohľad na súčasnú mládež a jej emočnú (ne)stabilitu.

V diskusii v pléne zazneli informácie, kto čo robí v pastorácii povolaní. Don Jozef Luscoň, ktorý zastupoval slovenských saleziánov, vystúpil s blokom o úcte k donovi Titusovi Zemanovi. Informoval o hodnotách, ktoré nám odovzdala jeho generácia a ako sa dajú katecheticky využiť na šírenie dobra. "Titus štvrtinu života prežil v Čechách, i keď väčšinou v base, je teda aj váš svätec. Vďaka nemu sa dá intenzívne šíriť záujem o povolanie. Ba Titusove nadšenie za Cirkev je odkaz, ktorý môže každý katolík šíriť tam, kde sa nachádza. Titus nám ponúka prehĺbiť chápanie Cirkvi ako spoločenstva, nášho spoločenstva!", zvýraznil salezián.

                                       
Jozef Luscoň SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.