Saleziáni v Ekvádore vydali knihu o ich prítomnosti v krajine

(Quito, Ekvádor, 23. novembra 2012) – 15. novembra predstavila saleziánska provincia Svätého srdca Ježišovho v Ekvádore so Saleziánskou polytechnickou univerzitou knihu s názvom „Saleziánska prítomnosť v Ekvádore. Historické a sociálne perspektívy“. Prezentácia knihy je zahrnutá do prípravy na dvojsté výročie smrti dona Bosca a oslavu 125. výročia saleziánskej prítomnosti v krajine (1888 – 2013).
 
2012_11_23_ans_knihaekvador_321x480.jpg
 
Saleziánska komunita chcela zdokumentovať a analyzovať význam a dôležitosť svojej práce zo sociálno-historického hľadiska s cieľom prehĺbiť a šíriť saleziánsku charizmu. Kniha prezentuje výsledky výskumu, ktorý sa zameriaval na rôzne dimenzie saleziánskej prítomnosti v Ekvádore: rozvoj komunity, sociálna inklúzia, detstvo a dospievanie, saleziánske vzdelávanie s dôrazom na technické vedomosti, štruktúra na lokálnej i štátnej úrovni, saleziánske misie, medzikulturálna spoločnosť a pôvodní obyvatelia.
 
„Štúdium a šírenie tejto práce bude napomáhať väčšiemu historickému povedomiu saleziánskej prítomnosti, kritické hodnotenie ich činností a schopnosť pripravovať saleziánsku charizmu pomocou identifikácie a interpretácie možných výziev do budúcnosti,“ uviedol provinciál, don Marcelo Farfán.
 
Na výskume sa podieľal tím zložený z historikov, antropológov, sociológov a vychovávateľov zo Saleziánskej univerzity v Ekvádore. Práve preto sa kniha ponára do dialógu medzi duchovným a saleziánskym výchovným dedičstvom, vedou a očakávaniami ľudí a kultúr na každom území a regióne krajiny.
 
Kniha zožala nadšené reakcie zo strany členov saleziánskej rodiny a priateľov a podporovateľov saleziánskej charizmy.
 
ANS, tl
©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.