7. deň deviatnika: Mária

Ježiš povedal zástupu: „Vari je lampa na to, aby ju postavili pod mericu alebo pod posteľ? A nie na to, aby ju postavili na svietnik?“ Mk 4,21

„Panna Mária vás má veľmi rada.“ (don Bosco)

„Panna Mária ako Nepoškvrnená reprezentuje Božiu pozornosť, dynamiku lásky, ktorá má nezmerateľnú silu odomykať srdcia mužov, žien aj mladých; ktorá „im umožní prežívať, že sú milovaní“; ktorá im dáva návod, "ako mať rád aj veci, ktoré sa im vo svojej podstate veľmi nepáčia (dodržovanie pravidiel, štúdium, umŕtvovanie seba samého) a robiť ich s láskou" Panna Mária je pre dona Bosca "poľudštením" nekonečnej Božej lásky. Mariológia dona Bosca je prejavená v tituloch Nepoškvrnená a Pomocnica. Úcta k nej nie je otázkou emócií alebo pocitov, ale skôr vyjadrením viery.“ (Pascual Chávez)

Mária má nespochybniteľné miesto v živote dona Bosca. Stála na začiatku jeho povolania, sprevádzala ho a bola pri ňom, keď vstupoval do neba. Utiekal sa k nej, spoliehal sa na ňu, modlil sa k nej, zveroval iných pod jej ochranu. Bola stále pri ňom, on si uvedomoval jej prítomnosť. Mária najlepšie pozná svojho Syna, privádza nás k lepšiemu životu s Bohom. Učí nás vo svojom srdci uvažovať o Božích tajomstvách, ale aj o tajomstvách nášho života. Dodáva nám odvahu niečo urobiť pre Božie kráľovstvo. Je stále na pomoci. Don Bosco nás učí jej dôverovať, bola preňho lampou, svetlom, ktoré mu osvetľovalo cestu životom, cestu k Bohu.

Ako je prítomná mariánska úcta v mojom živote? Viem sa k Márii vytrvalo utiekať? Viem sa na ňu spoľahnúť?


Modlitba k donovi Boscovi

Svätý Ján Bosco, otec a učiteľ mládeže, ty si toľko pracoval pre spásu duší; buď nám vodcom, aby sme hľadali svoje duševné dobro a spásu blížneho. Pomáhaj nám plniť si dobre svoje povinnosti, premáhať náruživosti a ľudské ohľady. Nauč nás milovať Sviatostného Spasiteľa, Pannu Máriu Pomocnicu a Svätého otca, rímskeho pápeža. Vypros nám šťastnú hodinu smrti, aby sme prišli k tebe do neba. Amen.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.