6. deň deviatnika: Priateľstvo

Ježiš začal opäť učiť pri mori. Okolo neho sa zhromaždil veľký zástup. Preto nastúpil na loď na mori a sadol si; a celý zástup bol na brehu. Učil ich veľa v podobenstvách... Mk 4,1-2

Obdobie dospievania a mladosti, ktoré predchádzalo jeho vstupu do seminára, bolo pre dona Bosca obdobím duchovného rozlišovania, intenzívneho hľadania vlastného životného plánu. Hlavnú úlohu v tejto fáze ľudskej a duchovnej skúsenosti dona Bosca mali niektoré dôležité priateľstvá, ktoré určite ovplyvnili jeho rast a jeho rozhodnutia. Jeho zbožní a cnostní spolužiaci zahŕňali Jána Bosca radami, povzbudením a dobrým príkladom. Láska, ktorú k nim mal, ho nútila, aby im načúval, aby ich obdivoval a napodobňoval. Don Bosco chcel, aby mladí mali dobré priateľstva. Človek ma veľa známych, ale málo skutočných priateľov. Priateľ je ten, kto ťa robí lepším, posúva ťa dopredu. Priatelia sa učia navzájom umeniu života. Obohacujú sa. Rozprávajú si veci, príbehy, ktoré ich robia lepšími. Človek, ktorý nemá dobrých priateľov, nedokáže sa priateliť s Bohom.
 
Aké mám priateľstvá? O čom sa najviac rozprávame? Ako ovplyvňujú  moje rozhodnutia? Akým som ja priateľom?

 

Modlitba k donovi Boscovi

Svätý Ján Bosco, otec a učiteľ mládeže, ty si toľko pracoval pre spásu duší; buď nám vodcom, aby sme hľadali svoje duševné dobro a spásu blížneho. Pomáhaj nám plniť si dobre svoje povinnosti, premáhať náruživosti a ľudské ohľady. Nauč nás milovať Sviatostného Spasiteľa, Pannu Máriu Pomocnicu a Svätého otca, rímskeho pápeža. Vypros nám šťastnú hodinu smrti, aby sme prišli k tebe do neba. Amen.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.