5. deň deviatnika: Rodinnosť

Lebo kto plní Božiu vôľu, je môj brat i moja sestra i matka. Mk 3,35

„Moja matka sa snažila, aby čo najviac bola so mnou.“ Takto hovorí don Bosco o svojej mame. Janko nemal otca, napriek tomu poznal rodinnosť, o ktorú sa postarala jeho mama. Keď zomrel jeho otec, nevzdala to. Starala sa. Don Bosco si to veľmi vážil. Tu pochopil veľkosť tohto daru. Chcel, aby sa v jeho domoch každý cítil ako doma, kde sa láska spláca láskou, kde sa všetci cítia prijímaní v ovzduší dôvery a zodpovednosti za spoločné dobro. Neskôr si zavolal svoju mamu do oratória. Vedel, že ak vytvorí rodinnosť, prebudí v mladom človeku záujem aj o Boha. Dnes sa veľa rozpráva o živote v Bohu. Svätá Trojica ako obraz rodiny. Vzťahy darovania, kde nikto nemá nič pre seba. Všetko majú pre toho druhého. Otec pre Syna, Syn pre Otca, obaja pre Ducha Svätého a Duch zase pre Otca a Syna. Rodinnosť je atmosféra, ktorá sa žije v Bohu. V ovzduší rodinnosti dokážeme vnímať Božie dary. Meniť sa. Učiť sa chápať hodnotu dávania a tak sa stávať členom Božej rodiny. Členom tejto rodiny je ten, kto plní vôľu Otca. Teda ten, kto vie poznať to najlepšie, čo má Boh pre nás pripravené. Božia vôľa chce naše dobro.

Ako je to v našej rodine? Viem sa darovať vo svojej rodine, nachádzam si dostatok času pre ňu? Nie je mi ľahostajná? Čo sa mi páči, na svojej rodine?


Modlitba k donovi Boscovi

Svätý Ján Bosco, otec a učiteľ mládeže, ty si toľko pracoval pre spásu duší; buď nám vodcom, aby sme hľadali svoje duševné dobro a spásu blížneho. Pomáhaj nám plniť si dobre svoje povinnosti, premáhať náruživosti a ľudské ohľady. Nauč nás milovať Sviatostného Spasiteľa, Pannu Máriu Pomocnicu a Svätého otca, rímskeho pápeža. Vypros nám šťastnú hodinu smrti, aby sme prišli k tebe do neba. Amen.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.