3. deň deviatnika: Skúsenosť s Bohom, tešiť sa z Božej dobroty

Ježiš prišiel aj do Nazareta, kde vyrástol. Podľa svojho zvyku vošiel v sobotu do synagógy a vstal, aby čítal. Podali mu knihu proroka Izaiáša. Keď knihu rozvinul, našiel miesto, kde bolo napísané: „Duch Pána je nado mnou, lebo ma pomazal, aby som hlásal evanjelium chudobným. Poslal ma oznámiť zajatým, že budú prepustení, a slepým, že budú vidieť; utláčaných prepustiť na slobodu a ohlásiť Pánov milostivý rok.” Oči všetkých v synagóge sa upreli na neho. A on im začal hovoriť: „Dnes sa splnilo toto Písmo, ktoré ste práve počuli.” Lk 4,16-21

„Aha, mama, aké je to krásne“ Mama Margita naučila chlapca Janka jednej schopnosti, ktorá sa stala základom jeho životného pohľadu: poznať a tešiť sa z Božej dobroty. Neraz mu hovorila o tom, aký dobrý je Boh. Učila ho tešiť sa z toho. Don Bosco videl dobro v ľuďoch, dobro vo svete, pretože ho videl v Bohu. Vedel mať hlbokú skúsenosť Božej dobroty. Boli to tie hlboké skúsenosti, ktoré dovolili don Boscovi o mnoho rokov neskôr, aby dokázal v každom chlapcovi nájsť niečo dobré. Skúsenosti, ktoré dokázali poznať znaky mystickej skúsenosti počas vytrženia u Dominika Savia. Ten sa modlil alebo lepšie povedané, kontemploval Božiu dobrotu. Zostane faktom, že don Bosco po celý svoj život ukazoval, že vie poznať Božie dobro. Duch Pána ho naučil dobrotou zahŕňať chudobných. Prežívať Ježišovo nadšenie, hlásať evanjelium dobra.

Viem spoznať a prežívať Božiu dobrotu? Ako je prítomná v mojej modlitbe vďačnosť za Božie dobrá?


Modlitba k donovi Boscovi

Svätý Ján Bosco, otec a učiteľ mládeže, ty si toľko pracoval pre spásu duší; buď nám vodcom, aby sme hľadali svoje duševné dobro a spásu blížneho. Pomáhaj nám plniť si dobre svoje povinnosti, premáhať náruživosti a ľudské ohľady. Nauč nás milovať Sviatostného Spasiteľa, Pannu Máriu Pomocnicu a Svätého otca, rímskeho pápeža. Vypros nám šťastnú hodinu smrti, aby sme prišli k tebe do neba.
Amen.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.