1. deň deviatnika: Obraz o Bohu

Ježiš vystúpil na vrch, povolal k sebe tých, ktorých sám chcel, a oni prišli k nemu. Mk 3,13

Životná cesta Jána Bosca nebola ľahká. Otec mu zomrel, keď mal dva roky a mladosť prežil vo veľkej chudobe. Kvôli svojej finančnej situácii mohol začať študovať až veľmi neskoro. Hlboká viera, ktorú mu ukázala mama Margita a dôvera v Boha boli neodmysliteľnou súčasťou jeho života. Bol to Boh, v ktorého mala nesmiernu dôveru, pretože On je dobrý a starostlivý Otec, ktorý nám dáva každodenný chlieb a všetko čo potrebujeme. Toto videnie života silne sústredené na neustálu a láskyplnú Božiu prítomnosť dokázal don Bosco premeniť na život plný viery. Vystupoval s Ježišom na vrch, vedel spoznať, čo od neho chce. Vnímal vďačnosť voči Bohu Stvoriteľovi, ktorého všadeprítomnosť pociťoval. Z matkinej náboženskej výchovy prebral malý Janko poňatie života a Božej prozreteľnosti. Bol schopný čítať každodenné udalosti vo svetle Božieho tajomstva neustále prítomného v dejinách človeka. Vedel vnímať Božie ponuky jeho volania. Nebál sa vykročiť. Povedať Bohu áno.

Viem vnímať Božiu prítomnosť? Zamýšľam sa pred Bohom nad vecami, ktoré sa mi stávajú?


Modlitba k donovi Boscovi

Svätý Ján Bosco, otec a učiteľ mládeže, ty si toľko pracoval pre spásu duší; buď nám vodcom, aby sme hľadali svoje duševné dobro a spásu blížneho. Pomáhaj nám plniť si dobre svoje povinnosti, premáhať náruživosti a ľudské ohľady. Nauč nás milovať Sviatostného Spasiteľa, Pannu Máriu Pomocnicu a Svätého otca, rímskeho pápeža. Vypros nám šťastnú hodinu smrti, aby sme prišli k tebe do neba.
Amen.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.