Je tu nové číslo saleziánskeho misijného mesačníka!

(Bratislava, 14. mája 2013) - Drahí saleziáni a priatelia saleziánskych misií!
Posielam Vám srdečný pozdrav pred Turícami, pred misionárskym dňom par exellence. Počas veľkonočného obdobia čítame Skutky Apoštolov, kde sa od prvotnej Cirkvi učíme prečo a ako prvotného ohlasovania o Ježišovi Kristovi "pohanom", cestu viery nových kresťanov a stratégie pre budovanie Cirkvi od "nuly". Cirkev sa nechávala viesť skutočným protagonistom evanjelizácie, Duchom Svätým...

Prečítajte si viac v novom májovom vydaní mesačníka Cagliero 11 TU.

 

Čo je Cagliero 11?
Cagliero 11 je dvojstranový spravodaj, ktorý informuje o saleziánskej misijnej činnosti na celom svete. Vychádza raz mesačne a vydáva ho radca pre misie. V súčasnosti je ním český salezián don Václav Klement.
Cieľom Cagliera 11 je motivovať k tomu, aby sme si aspoň raz za mesiac spomenuli v modlitbe na všetkých misionárov. Vychádza v rôznych svetových jazykoch a je prekladaný aj do slovenčiny.  
Giovanni Cagliero (1838-1926) bol medzi prvými štytmi ľuďmi, ktorí prijali pozvanie dona Bosca v roku 1854 založiť saleziánsku spoločnosť. Zároveň bol vybraný ako vedúca osobnosť prvej misijnej výpravy do Argentíny, ktorá sa uskutočnila 11. novembra 1875. Práve preto dostal tento mesačník názov Cagliero 11.  

Zdroj: www.sdb.cz

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.