Rómske deti ďakovali svojim mamám

(Bardejov–Poštárka, 13. mája 2013) - V druhé májové nedeľné popoludnie rómske deti zo saleziánskej Základnej školy s materskou školou bl. Zefyrína v Bardejove vo veľkom štýle ďakovali svojim mamám a starým mamám za ich starostlivosť a lásku.

Spolu s učiteľmi, vychovávateľmi a asistentmi pripravili školské predstavenie, v ktorom svoj talent ukázali všetky deti školy. Predstavenie otvorili najmenší škôlkari básničkami a pesničkami. Potom sa už postupne predviedli žiaci od nultého ročníka po najstarších štvrtákov. Program bol bohatý. Mamky mohli počas hodiny vidieť rómsky tanec, ale aj tance v rôznych moderných rytmoch. Vrátiť sa do detských čias prostredníctvom rozprávky o Červenej Čiapočke, no i zaspievať si niekoľko pekných piesní spolu so svojimi ratolesťami.

Po vystúpení každé dieťa podarovalo svojej mamke vlastnoručne vyrobený kvietok či srdiečko. Celým programom nás sprevádzal pán učiteľ Mgr. Ján Marčin a na všetko dozeral a pod palcom mal riaditeľ školy don Peter Hasidlo SDB.

Informovala: Mgr. Dana Šestáková

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.