Organický projekt provincie je schválený

(Šachtičky, 9. mája 2013) - Druhý deň kapitulného stretnutia bol plne pracovný. Stretnutia, debaty a hlasovania prebiehali od deviatej do osemnástej hodiny. Po večeri ešte nasledovalo bohaté večerné slovko a podelenie o putovaní relikvií dona Bosca.

Dopoludnia sa podarilo ukončiť debatu o prípravných materiáloch pre generálnu kapitulu do Ríma. Večer prípravná skupina v zložení Ižold, Michalka, Kňaze, Kačmáry a Ondrej ešte zapracovala pripomienky a pripravila materiál na hlasovanie.

Pozorovateľ Ján Mihálik podrobne predstavil a vysvetlil zámery a proces ohľadom prípravy a realizácie organického projektu. Jeho prezentácia a taktiež práca, ktorá bola odvedená ešte pred samotným stretnutím provinciálnej kapituly priniesli ovocie v podobe svižného a temer jednohlasného schválenia Organického projektu provincie na roky 2013 - 2016.

Na včerajších fotografiách bolo vidno aj zábery z futbalového zápasu. Tak ako chlapci v oratóriách, podobne aj kapitulní otcovia sa rozdelili do dvoch tímov – Borusia a Bayern. Pod vedením kapitánov Figeľa a Reimera sme boli svedkami už odvetného zápasu. Stav na zápasy je vyrovnaný 1:1. Nepríjemnosťou športového zápolenia sú dvaja zranení hráči, provinciálny ekonóm Jožko Sarnecký dokonca s roztrhnutou achilovkou.

Počas večerného slovka o relikvii Peťo Jacko ozrejmil počty materiálov, ktoré boli pripravené a tiež priniesol vyúčtovanie celej udalosti. Ponúkol aj videozáznam asi najdojemnejšej chvíle celého putovania – zastávku v Cerovej pri don Ernestovi. Záver dňa patril bratskému podeleniu o konkrétnych zážitkoch a skúsenostiach z jednotlivých miest.

Foto: Peter Chodelka

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.