Chlapci z Bardejova prežili deň s Dominikom Sáviom

(Bardejov, 9. mája 2013) - Je všeobecne známe, že život Dominika Sávia sa stal vzorom pre mnohých iných chlapcov. Inak tomu nebolo ani v Bardejove, a to najmä v deň spomienky na tohto svätca. Práve v tento deň, mladí z bardejovského oratka pripravili pre chlapcov akciu s názvom Sávio Mánia. Cieľom podujatia bolo ukázať aké vlastnosti má mať chlapec v 21. storočí podľa vzoru Dominika Sávia. Chlapci sa po rozdelení do štyroch skupín rozbehli plniť úlohy, ktoré preskúšali či spĺňajú spomínané vlastnosti. Bola to odvaha, sila, bojovnosť, zbožnosť, nadšenie, veselosť, trpezlivosť a odhodlanie. Účastníci si vyskúšali tzv. geocaching, t.j. hľadanie podľa GPS, zlaňovačku v lese, rambo dráhu, vodné prestrelky a mnohé iné. Perličkou podujatia bolo pozeranie hokeja, keďže v tento deň hrali Slováci s Nemeckom.

„Akcia bola veľmi vydarená. Bolo super preskúšať sa v tom, či mám všetky potrebné vlastnosti chlapca 21. storočia. Niektoré hry ma až tak nebavili, napríklad tam, kde sa skúšala trpezlivosť. Ale ako som zistil, aj toto bolo potrebné,“ vyjadril sa jeden z účastníkov.

Zakončením celého dňa venovaného Dominikovi Sáviovi bola svätá omša, ktorá sa niesla v radostnom rodinnom duchu.

Informoval: Lukáš Závodník

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.