Don Mathias Rompf sa dožil čarovných 70 rokov

(Bratislava, 28. februára 2013) - V uplynulých dňoch sa v stredisku na Mamateyovej oslavovalo. Náš vekovo "najskúsenejší" (lebo ako on hovorí "stará je iba Michalská veža" - v ktorej sa mimochodom narodil a býval) don Mathias G. Rompf sa 20.2. dožil okrúhleho jubilea, 70 rokov života. Najskôr oslavoval v "úzkom" kruhu rodiny (pochádza z 12 detí) a potom aj v rámci strediska pri svätej omši a následnom pohostení v priestoroch čajovne.

V mene provinciála mu prišiel zablahoželať vikár, don Jožko Ižold. Na svätej omši, ktorej oslávenec sám predsedal, sa pri príhovore zamýšľal nad smrťou a vďačnosťou za život. Kázeň ukončil slovami: "...tých posledných 40 rokov života si predsa nepokazím." V týchto dňoch pribudol pri príležitosti výnimočnej oslavy v areáli na Mamateyovej aj nový bilboard. Na dôkaz mladíckosti ducha nášho Mathiasa a aj na vysvetlenie slova "čarovný", ktoré sa pri oslave často skloňovalo, si pozrite video z minuloročnej oslavy sviatku dona Bosca v našom stredisku TU.

 

Informoval: Andrej Kňaze SDB

Foto: A. Horváth

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.