V Prešove sa stretla mladá kalčetová elita

(Prešov, 27. februára 2013) - V dňoch 15.-16.2.2013 hosťovalo mesto Prešov mladých nadšencov stolného futbalu. Dvojdňový turnaj sa niesol v duchu myšlienky sv. Dominika Savia – „Spomenul som si na Pána Ježiša“.


Novinkou turnaja a najväčšia zmena bola najmä v trvaní turnaja. Program prebiehal dva dni, čo dávalo priestor hráčom i strediskám sa navzájom spoznať, zoznámiť i pripraviť na duely. Hlavnou náplňou piatkového programu bola úvodná sv. omša, spoločná hra, predstavenie a losovanie tímov.


Sobota patrila duelom. Po spoločnej modlitbe a raňajkách začali prvé súboje. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – starší a mladší. Za skupinu mladších (do 15 rokov) sa prihlásili strediská Prešov, Košice, Sabinov a Šarišské Michaľany. V skupine starších (do 18 rokov) súťažili strediská Prešov, Košice, Sabinov, Šarišské Michaľany, Žilina a nováčik Zvolen.


V mladšej kategórii po napínavom súboji získalo prvé miesto domáci Prešov, ktorý reprezentovali Juraj Timko a Kamil Balčák.


Umiestnenie mladší:
1. Prešov
2. Košice
3. Sabinov
4. Šarišské Michaľany


Prvenstvo v kategórií starší si odniesli po siedmich rokoch tím zo Žiliny v zoskupení Lukáš Zvara a Juraj Miške.


Umiestnenie starší:
1. Žilina
2. Košice
3. Prešov
4. Sabinov
5. Šarišské Michaľany
6. Zvolen


Po napínaných bojoch o pohár majstra Slovenska a spoločnom vyhodnotení si účastníci odniesli nielen vecné ceny či medaily, ale aj krásny dvojdňový zážitok. „Bol to rodinný turnaj s menším počtom chalanov, ktorých sme chceli povzbudiť, aby si počas pôstu čím častejšie spomenuli na Pána Ježiša a tým si zachovali vnútorný pokoj a radosť, podobne ako to dokázal aj sv. Dominik Savio,“ zhodnotil organizátor turnaja Ján Straka.


„Bola to pre mňa dobrá príležitosť nabrať nové skúseností zo saleziánskeho prostredia, vytvoriť si nové známosti a tiež nabrať novú silu,“ vyjadril sa hráč za stredisko Zvolen Ľubomír Bystriansky.


Po poslednej spoločnej fotke nám už len ostávalo rozísť sa do svojich domovov a hovoriť v našich strediskách o skúsenosti a zážitku na Saleziánskom Kalčetovom Turnaji v Prešove.


Štefan Moravčík

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.