Levočskú Bodku za prázdninami sprevádzal apoštol Pavol

(Levoča, 5. septembra 2023) – Tradičná, ale iná – takto by sa dala charakterizovať tohtoročná Bodka za prázdninami, udalosť, ktorá už 31 rokov úspešne priťahuje stovky mladých chlapcov na Mariánsku horu v Levoči. Niečo vyše 300 účastníkov sa nenechalo odradiť obzvlášť nepriaznivou predpoveďou počasia a zaplnilo areál známeho pútnického miesta.

Dážď zahnal chlapcov do priestorov baziliky, kde sa odohrával celý doobedňajší program. O ten sa postarali samotní účastníci, keďže v rámci súťaže Grammy Bodkár predvádzali po jednotlivých strediskách svoje vopred pripravené scénky. Ich spoločnou témou bol výrok sv. apoštola Pavla: „Už nežijem ja, ale vo mne žije Kristus.“ Tohtoročný triumf si vďaka svojmu výkonu zabezpečilo stredisko Košice-Kalvária.

Po sv. omši a obede pokračoval program paralelne v dvoch skupinách. Mladší sa vydali po stopách apoštola Pavla a hľadali stratené informácie o jeho živote. Pre starších boli pripravené workshopy s rozmanitými témami a zaujímavými hosťami. Okrem niekoľkých prednášok na témy ako rozlišovanie povolania či 5 jazykov lásky bolo možné zapojiť sa do diskusie o viere v dnešnej dobe, vyskúšať si hru na hudobný nástroj pod vedením talentovaného gitaristu či vypočuť si svedectvo o ročnej misijnej skúsenosti v Afrike.

Bodka patrí medzi obľúbené podujatia aj vďaka prítomnosti mnohých bratov saleziánov. Spravidla medzi nimi nechýba ani otec provinciál Peter Timko, ktorý na záver programu vyzdvihol: „Bodku tu máme už 30 rokov, ešte nikdy sa však program neodohrával v priestoroch baziliky. Organizátorom z Popradu patrí vďaka za zvládnutie situácie a prípravu tohto ročníka.“

Zdroj: salezianipoprad.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.