Výzva pre Teba: Staň sa Darcom času!

Každá hodina môže byť šťastná, keď ju venuješ svojim blízkym. Deti a mladí ľudia sú na celom svete rovnakí. Túžia po tom, aby niekto pri nich stál a venoval im svoj čas. Často však zostáva táto túžba nevyslovená a nenaplnená.

Kampaň Darca času to však chce zmeniť! Pomôž aj ty budovať aktívnejší prístup k mladým a ich výchove. Zároveň sa naučíš plnohodnotne využiť svoj čas a budovať a rozvíjať vzťahy.

Už večera sa mnoho mladých v uliciach rozhodlo darovať svoj čas tak, že budú okoloidúcim čistiť topánky. Svoj čas však môžeš venovať počas celého pôstu. Forma je prakticky na Tebe.

Pomôcť Ti v tom môže aplikácia Forty4U do mobilných telefónov s operačným systémom Android alebo iOS, ktorú si môžeš zadarmo stiahnuť. Každý deň v nej môžeš sledovať, koľko času si venoval práve ty a zároveň Ti ponúka evanjelium, zamyslenia a modlitby na každý deň pôstu. Čas rátame aj na stránke darcacasu.sk. Takto sa dozvieš, koľko času darovali mladí na celom Slovensku. Našim cieľom je spoločne darovať počas pôstu milión hodín!

Kampaň Darca času je prvýkrát súčasťou projektu Tehlička pre misie, ktorá už osem rokov prináša
tému života ľudí v rozvojových krajinách a chudobnejších regiónoch. Finančná zbierka, ktorá je
súčasťou projektu, pomáha vo vybraných krajinách pozdvihovať kvalitu života. "Tento rok sme chceli
do projektu viac vtiahnuť mladých. Oni sami prišli s nápadom kampane Darca času, radi sme ich v tom podporili. Doposiaľ sa do projektu zapájalo viac ako 200 základných a stredných škôl, centier mladých a farností. Veríme, že aj vďaka kampani Darca času to budú mnohí ďalší“, tvrdí Ján Rešutík, riaditeľ kancelárie SAVIO o.z.

Ponúkame Ti aj zaujímavé video o čistení topánok v rámci Darcu času TU. Viac o kampani nájdeš v rozhovore s Jánom Rešutíkom a Magdalénou Bachanovou zo Savia TU. Viac informácií o Tehličke nájdeš TU.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.