Blahoslavený Titus Zeman navštívil bratov dominikánov

(Zvolen, 4. apríla 2023) – Dominikáni pozývajú každý pondelok po večernej svätej omši veriacich vypočuť si prednášku o živote a charizme rôznych svätcov a následne prijať požehnanie s ich relikviou. Tentokrát medzi nich zavítal salezián don Jozef Luscoň, ktorý im 27. marca predstavil mučeníka za duchovné povolania bl. Titusa Zemana.

Don Luscoň sa najskôr doobeda stretol na konferencii s bratmi dominikánmi v rámci ich formačného dňa. „Výmena skúseností bola na tému Súčasná kultúra a jej vplyv na mladých ľudí a čo to znamená pre pastoráciu mládeže a povolaní,“ upresnil správca farnosti fr. Rafael Marek Tresa OP.

Večer po svätej omši a vešperách v konvente sv. Dominika sa don Luscoň stretol s veriacimi. V rámci prednášky o blahoslavenom saleziánovi stihol tiež preveriť vedomosti Zvolenčanov a za správnu odpoveď rozdať niekoľko vecných cien. Po záverečnej modlitbe nasledovalo spoločné i individuálne požehnanie relikviou a požehnaný večer bol zakončený priateľskými rozhovormi veriacich s duchovnými otcami.

Informoval: Jozef Luscoň, SDB

 

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.