Saleziánski miništranti sa učili nielen miništrovať, ale aj šermovať či variť

(Žilina, 3. marca 2023) – Posledný februárový víkend hostila SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline vo svojich vynovených priestoroch viac ako 150 miništrantov, animátorov a saleziánov z celého Slovenska.

Chlapci si najskôr prezreli priestory školy a slávili svätú omšu, počas ktorej sa im prihovoril don Ján Holubčík, delegát pre pastoráciu mládeže. Miništranti zakončili deň zábavno-súťažným programom; saleziánov a animátorov ešte čakalo spoločné stretnutie.

Na sobotné dopoludnie pripravili organizátori pestrú ponuku rôznych aktivít. Mladí si mohli vybrať medzi zaujímavými workshopmi: lezecká stena, sebaobrana, šerm, katechetický a liturgický workshop, práca v grafickej či stolárskej dielni alebo varenie a kreslenie. Záver doobedia patril krátkej duchovnej obnove a svätej omši, ktorej predsedal don Jozef Luscoň, veľký apoštol miništrantov a tvorca mnohých kníh určených nielen miništrantom.

Poobede po rekreácii a športoch bola pripravená veľká hra v priestoroch celého žilinského saleziánskeho diela. Aj tento večer čakal na chlapcov bohatý zábavno–súťažný program.

Na záver stretnutia zavítal medzi miništrantov aj provinciál saleziánov don Peter Timko, ktorý celebroval nedeľnú svätú omšu. Všetci boli samozrejme oblečení v miništrantskom a ako spomienku na toto stretnutie si spravili aj spoločnú fotku pri soche dona Bosca.

 

Zdroj: faranovadubnica.sk

 

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.