Študenti saleziánskej školy vyrobili spomienkové predmety na svätorečenie Artemide Zattiho

(Žilina, 7. októbra 2022) – V nedeľu 9. októbra vyhlási pápež František saleziána koadjútora Artemide Zattiho za svätého. Na túto slávnosť sa v Ríme zíde okolo 800 saleziánov z celého sveta. Všetci prítomní dostanú ako spomienkový predmet obrázok s podobizňou sv. Artemide Zattiho, ktorý vyrobili študenti zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline.

Skupina 14 študentov doplnila slovenskú výpravu 12 koadjútorov, dvoch kňazov a provinciála saleziánov dona Petra Timka. V sobotu 8. októbra dopoludnia o 10:00 hod. sa v Aule Pavla VI. vo Vatikáne zúčastnia svätej omše, ktorej bude predsedať hlavný predstavený saleziánov dona Bosca don Ángel Fernández Artime. Na poludnie o 12:00 hod. sa uskutoční osobitná audiencia u pápeža Františka pre všetkých saleziánov a členov saleziánskej rodiny, ktorí prídu na Zattiho kanonizáciu.

Ako vznikali spomienkové predmety? Pozrite si v krátkej fotoreportáži priamo zo Žiliny:

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.