V Dubnici nad Váhom bude slávnosť večných sľubov saleziánky Aleny Badačovej

(Dubnica nad Váhom, 17. augusta 2022) – Sestra saleziánka Alena Badačová zloží na konci augusta večné sľuby. Slávnosť jej doživotnej profesie sa uskutoční v Dubnici nad Váhom. Saleziánky sa tak na 150. výročie založenia svojho Inštitútu Dcér Márie Pomocnice rozrastú o ďalšiu večnú sestru.

„S vďačnosťou za dar saleziánskeho povolania v Inštitúte Dcér Márie Pomocnice, zložím večné sľuby 27. augusta o 11:00 hod. v kostole svätého Jakuba v Dubnici nad Váhom,“ vyjadruje na oznámení sestra Alena svoju motiváciu.

Hlavným celebrantom a zároveň aj slávnostným kazateľom obradu zloženia večných sľubov sestry Aleny bude provinciál saleziánov don Peter Timko. Ako motto si sestra Alena vybrala slová doplnené Božím slovom z 2. Listu svätého apoštola Pavla Korinťanom „Milosť. Čo je to milosť? Pán povedal svätému Pavlovi: Stačí ti moja milosť, lebo sila sa dokonale prejavuje v slabosti.“

Saleziánka Alena Badačová bude aj po zložení večných sľubov apoštolsky pôsobiť v saleziánskom stredisku Tri hôrky v Košiciach.

Zdroj: salezianky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.