Hymna X. Svetového stretnutia rodín má vďaka študentom saleziánskej školy svoj videoklip

(Žilina, 21. júna 2022) – Už zajtra sa začne X. ročník Svetového stretnutia rodín, ktorý bude multicentrálnym a rozsiahlym podujatím v diecézach po celom svete. V týždni od 22. do 26. júna 2022 sa pápež v Ríme stretne s delegátmi biskupských konferencií, cirkevných hnutí a rodinných združení. V tých istých dňoch sa všetky rodiny na svete budú môcť zúčastniť na diecéznych stretnutiach a svätej omši, ktoré je každý biskup pozvaný zorganizovať vo svojej diecéze.

Aj tento ročník má svoju oficiálnu hymnu dostupnú v slovenskej verzii s názvom „Viera v Lásku v nás“. Autorom hudby pôvodnej verzie je Marco Frisina. Na vzniku slovenskej verzie hymny sa podieľalo množstvo osôb. Hlavnou autorkou aranžmánov pre hudobné nástroje a zbor je Barbora Brosová Lipková, dirigentka chrámového zboru La Famiglia zo Žiliny. Text prebásnila Andrea Heglasová.

Nahrávanie hymny sa uskutočnilo 9. apríla u saleziánov v Žiline. Okrem zboru La Famiglia sa doň zapojili aj rodiny zo žilinskej saleziánskej farnosti, a tak sa hudobné teleso rozrástlo na 50 spevákov a 15 inštrumentalistov. Vďaka spolupráci so študentmi SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline a ich pedagógmi vznikol k hymne aj hudobný videoklip.

Oficiálny videoklip je dostupný na YouTube kanáli SOŠ sv. Jozefa Robotníka alebo YouTube kanáli Rady KBS pre rodinu. K dispozícii sú aj noty a text hymny.

Zdroj: tkkbs.sk, sjoroza.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.