Tohtoročný turnaj KAMA bol plný prekvapení

(Banská Bystrica, 15. mája 2022) – Pokračovanie ďalšieho ročníka futbalovej Kamy malo nečakaný zvrat. Po niekoľkoročnej dominancii sa banskobystrickým futbalistom do 19 rokov nepodarilo obhájiť víťazstvo na celoslovenskom futbalovom finále. Kategória mladších však veľmi milo prekvapila.

Turnaj saleziánskych stredísk, ktorý sa konal v Banskej Bystrici 7. – 8. mája bol už tradične rozdelený na dve kategórie. Mladšie výbery si zmerali sily prvú májovú sobotu. Niektoré tímy svoju účasť museli odrieknuť, a tak sa v bojoch o titul mohol ukázať aj výber mladších futbalistov z bystrického oratka.

V semifinále sa domácim podarilo zdolať Michalovce jednoznačným výsledkom 9:0 a postúpili do finále. V ňom sa stretli s veľmi silnou Miletičkou. Už v základnej skupine bratislavský výber ukázal, že neprišiel do Bystrice len do počtu. Obidva vzájomné zápasy tesne vyhrali a zaslúžene si odniesli titul pre toho najlepšieho.

V nedeľu turnaj pokračoval zápasmi v staršej kategórii. Domáci obhajovali titul z posledných dvoch ročníkov. Tento rok sa však stretla veľmi silná konkurencia a už v základných skupinách bolo vidieť, že nie je možné jednoznačne určiť toho najlepšieho. Bystrica síce vyhrala základnú skupinu, avšak do semifinále postúpil náročný súper z Michaloviec. Zápas bol opatrný, ani jeden z tímov nechcel spraviť zbytočné chyby.

Bystričanom sa po celý turnaj lepila na prsty smola a väčšinu gólov dostávala po zbytočných chybách. Nebolo tomu inak ani v tomto zápase a museli dobiehať gólovú stratu. Vyrovnávajúci gól nakoniec strelil Matej Lukáč. „Bol to gól ktorý nám dal nádej o postup do finále. Bol to gól ktorý sme potrebovali,“ okomentoval situáciu.

Zápas došiel až na penalty a v nich mali viac šťastia Michalovce. Domácim zostalo hrať o bronzové medaily. Pomyselné finále s Dubnicou však Banskobystričanom opätovne nevyšlo a po ďalších chybách nakoniec obsadili nepopulárne štvrté miesto.

Turnaj priniesol niekoľko zaujímavých zvratov, avšak čo je podstatné, aj mnoho stretnutí, rozhovorov a krásnych momentov, ktoré pretrvajú.

Zdroj: sbb.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.