Don Bosco dnes prináša novinky zo saleziánskeho sveta

(Bratislava, 12. mája 2022) – Z bývalého domu pre starších a dožívajúcich saleziánov v Hodoch pri Galante sa stáva Dom prijatia. „Dnes žijeme v takom rýchlom svete, že často strácame samých seba aj vzťah s inými i s Bohom. Chceme pomôcť vytvoriť priestor, kde by sa dalo uzdraviť ranu na duši, prehĺbiť duchovný život, zorientovať sa vo svojom povolaní alebo len učiť sa zaviesť do života harmóniu,“ vysvetľujú saleziáni. Viac o tomto projekte sa dočítate v najnovšom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

Hlavný predstavený saleziánov don Ángel Fernández Artime adresoval saleziánskej rodine na celom svete list, v ktorom píše o situácii na Ukrajine a o pomoci saleziánov a saleziánskej rodiny z celého sveta. Prečítať si ho môžete v rubrike ukrajina.

Máj je oslavou všetkých mám. Jednak tej našej nebeskej, no aj tých pozemských. Pred silou mamičkovskej komunity v online priestore má rešpekt nejeden marketingový expert. Aj preto sme sa rozhodli osloviť úspešnú mamu, ktorá svojou prácou inšpiruje ostatné mamky a sleduje ju viac ako 200 000 ľudí. Rozhovor s Tinkou Karamažín nájdete v rubrike mediálna výchova.

Od talianskych a japonských úradov získal niekoľko ocenení. Jeho telo, ktoré teraz spočíva v krypte saleziánskeho domu v Chofu, exhumované v roku 1977, bolo nájdené dokonale neporušené. Reč je o „japonskom donovi Boscovi“ Vincenzovi Cimattim. Viac o tejto pozoruhodnej osobnosti saleziánskej rodiny sa dočítate v rubrike saleziánski svätí.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Do pozornosti dávame aj webovú stránku časopisu donboscodnes.sk.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.