V popradskom saleziánskom oratóriu vzniklo nové Detské centrum pre ukrajinské deti

(Poprad, 4. mája 2022) – V spolupráci Spišskej katolíckej charity, cirkevnej škôlky zo Svitu a popradských saleziánov sa od pondelka 2. mája začala v priestoroch saleziánskeho mládežníckeho strediska oratko Úsmev v Poprade činnosť Detského centra pre 20 ukrajinských detí vo veku 3 až 6 rokov.

Starať sa o ne budú dve kvalifikované vychovávateľky z Ukrajiny. Detské centrum bude otvorené od pondelka do piatka v čase od 8:00 do 15:00. Nateraz sa jeho prevádzka predpokladá do 30. júna 2022.

Pavol Piatrov, vedúci mládežníckeho strediska v Poprade k zriadeniu Denného detského centra hovorí: „Keďže sme v Poprade a myšlienka pomoci Ukrajine je aj z našej strany stále aktuálna a ukázalo sa, že po nejakých drobných úpravách sú priestory nášho centra vyhovujúce, boli sme otvoreniu Denného detského centra naklonení.“

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli, alebo aj naďalej rôznym spôsobom prispievajú, aby sa tento aktuálny projekt veľmi konkrétnej pomoci pre ukrajinské rodiny mohol zrealizovať.

Zdroj: salezianipoprad.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.