Deviatnik k svätej Kateri Tekakwithe

(Bratislava, 8. apríla 2022) – V nedeľu 17. apríla si pripomíname svätú Kateri Tekakwithu, prvú indiánsku sväticu. Pri tejto príležitosti vydalo Vydavateľstvo DON BOSCO Deviatnik k svätej Kateri Tekakwithe, ktorá je spolu so svätým Františkom Assiským patrónkou ekológie a životného prostredia.

Deviatnik pred sviatkom svätej Kateri ponúka niekoľko čŕt a vlastností jej nádherného srdca, ktoré sú povzbudením a inšpiráciou na ceste za Pánom. „Katerin život bol naplnený vierou a práve ona nás môže sprevádzať tak, aby sme sa dostali bližšie k Bohu,“ povedal Jacob Finkbonner, chlapec zázračne uzdravený na príhovor svätej Kateri Tekakwithy.

Príklad života tejto mladej svätice vyzdvihol aj svätý Ján Pavol II. v príhovore mladým počas Svetových dní mládeže v Toronte, kde okrem iného povedal: „Svätosť nie je otázkou veku. Je to záležitosť života vo Svätom Duchu tak, ako to robila aj Kateri Tekakwitha.“

Deviatnik Svätá Kateri Tekakwitha vo formáte 105 x 148 mm je brožovaný a má 48 strán. Autorkou textu a ilustrácií je Veronika Maďarová.

Viac informácií o knižných tituloch a Vydavateľstve DON BOSCO nájdete na www.donbosco.sk.

Peter Novák
Vydavateľstvo DON BOSCO

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.