V saleziánskych strediskách prebieha materiálna zbierka pre Ukrajinu

(Bratislava, 28. marca 2022) – Saleziánske strediská po celom Slovensku zverejnili na svojich webových a facebookových stránkach zoznam konkrétnych vecí, ktoré budú odoslané koncom tohto týždňa na Ukrajinu. Vyzbieraný materiál je potrebné dopraviť v piatok 1.4.2022 do saleziánmi prenajatého skladu v Prešove.

Okrem finančnej podpory, za ktorú saleziáni nakupujú prevažne potraviny, sa každé stredisko rozhodlo zamerať na konkrétny tip potravín a tovaru, čím sa veľmi uľahčí celá organizácia. Materiál je potrebné zabaliť do krabíc, v ktorých by mal byť iba jeden druh tovaru a na každú krabicu je treba napísať, čo sa v nej nachádza.

1. Bratislava-Miletičova, Veľký Biel, Bratislava-Mamateyova – deky, šampóny, jedlo pre deti
2. Bratislava-Trnávka, Hody, Trnava – tekuté mydlá, ženská hygiena, hotové jedlá v konzerve        
3. Nová Dubnica, Dubnica nad Váhom, Partizánske – šampóny, zubné kefky, zubné pasty, ryža
4. Žilina, Žilina-SOŠ, Banská Bystrica – pohánka, olej, sáčkové polievky (alebo aj napr. tzv. vifonky)    
5. Rožňava, Poprad, Bardejov, Prešov – deky, sprchový gél, hotové jedlá v konzervách    
6. Humenné, Košice-Tri hôrky, Košice-Kalvária, Košice-Luník IX – plienky, cestoviny, cukor, pohánka
    
Presné inštrukcie sa dozviete vo vašom najbližšom saleziánskom stredisku. Kontakty sú k dispozícii na saleziani.sk.

Saleziánom sa podarilo na Ukrajinu priviesť už dva kamióny humanitárnej pomoci. Prvý, s obsahom približne 10 ton, šťastne prišiel do Užhorodu, kde bol jeho obsah preložený do dvoch áut a podľa usmernení saleziánov z Ľvova pokračoval ďalej, hlavne do menších miest a obcí, kam sa nedostane iná humanitárna pomoc. Druhý kamión s 18 tonami potravín a hygienických potrieb, ktoré boli zakúpené z vašich milodarov v celkovej hodnote 36 000 €, dorazil do Ľvova počas víkendu.

red.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.