V Skýcove prijali relikviu bl. Titusa Zemana

(Skýcov, 21. februára 2022) – Vo štvrtok 17. februára v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Skýcove prijali počas svätej omše relikviu dona Titusa Zemana. Už od rána bola k úcte vyložená Najsvätejšia oltárna sviatosť a veriaci prosili za požehnanie ich rodín a mládeže.

Slávnostnú svätú omšu o 18:00 hod. slávil don Jozef Luscoň spolu s miestnym pánom farárom vdp. Ladislavom Kováčom. Don Luscoň počas kázne predstavil to najdôležitejšie zo života blahoslaveného  mučeníka za duchovné povolania.

„Relikviu dona Titusa Zemana sme dostali už dávnejšie, avšak nechceli sme ho položiť k uctievaniu len tak na určené miesto. Pre dona Titusa sme chceli urobiť privítaciu slávnosť. Pevne veríme, že blahoslavený, ktorý zostane medzi nami nám vyprosí duchovné povolania a že bude sprevádzať aj našu mládež,“ vysvetlil duchovný otec Ladislav Kováč.

V chráme sa nachádza aj relikvia sestry Zdenky. Tak ako sa spolu obetovali za kňazské povolania, teraz sú spolu na oltári. Slávnosť ukončila debata veriacich s kazateľom.

Informoval: Jozef Luscoň SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.