PK 2022: Prinášame malú anketu medzi účastníkmi provinciálnej kapituly

(Badín, 17. februára 2022) – Traja laici a dvaja kňazi odpovedajú na rovnakú otázku: Čo ťa doteraz oslovilo na provinciálnej kapitule?

Bol som už na viacerých kapitulách, oslovujúci je hneď priebeh a atmosféra na kapitule. Peter, ktorý je regulátorom sa do tohto vložil s nasadením a veľkodušne sa rozdáva. Veľmi ma potešil príhovor Michala Vojtáša, svojou šírkou a hĺbkou pohľadu. Ako poslednú vec spomeniem prácu a zdieľanie v skupinkách doplnených sestrami FMA, ASC, VDB a mladými.
Milan Janák, Mamateyova

Oslovila ma dôvera, ktorú som ako laik ASC dostal od vás, že tu s vami môžem byť. A oslovuje ma vzájomná otvorenosť, ktorú tu cítim.
Peťo Harčar, Bardejov

Veľmi sa mi páči ochota diskutovať a otvárať aj ťažšie témy. Je pre mňa povzbudením, že vidím snahu pracovať na tom, aby saleziáni naozaj autenticky napĺňali svoje poslanie a že úprimne hľadajú, ako žiť odkaz dona Bosca tu a teraz, v našej realite, v našich podmienkach.
Danka Sitárová, Trnávka


Už som asi na siedmej PK a prichádzal som na ňu s nastavením „nejak ju prežiť“. Ale iné oproti ostatným kapitulám je jej vedenie zo strany Peťa Jacka. Profesionálne, vťahujúce a pritom hlboko ľudské...
Vilo Riško, Bardejov

Mňa oslovuje hlavne prijatie a otvorenosť. Prijatie v tom, že aj ja ako mladá laička môžem priniesť svoj pohľad na diskutované témy a otvorenosť v tom, že každý jeden účastník je pozvaný byť spolutvorcom obsahu. Zároveň ma oslovuje odvaha účastníkov osobne sa vložiť, diskutovať, počúvať a tak spoločne rásť.
Barbora Kubalová, LiskováMarián Peciar SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.