Prečítajte si aktuálne Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 26. januára 2022) – Od októbra 2002 začal pôsobiť na sídlisku Šípok v Partizánskom prvý salezián. Dnes, po dvadsiatich rokoch, tu funguje saleziánska farnosť a oratórium, ktoré všetci miestni volajú Pastorko. Ako spoločne zažívajú skúsenosť života viery a služby, prezradia v aktuálnom vydaní časopisu Don Bosco dnes.

V rámci posledného roka prípravy na 150. výročie založenia Inštitútu dcér Márie Pomocnice pokračujeme v predstavovaní sestier saleziánok prvej generácie z Mornese, ktoré spolu so svätou Máriou Dominikou Mazzarellovou ako prvé prežívali výchovnú charizmu dona Bosca a dali zrod „duchu Mornese“. Tentokrát predstavíme sestru Petronillu Mazzarellovú.

Uprostred časopisu nájdete plagát Hesla hlavného predstaveného Ángela Fernándeza Artimeho na rok 2022: „Všetko robte z lásky, nič nasilu“ (sv. František Saleský).

Do nového roka často vstupujeme s rôznymi predsavzatiami, výzvami či plánmi. Chceme žiť zdravšie, čítať viac zo Svätého písma, tráviť viac spoločného času ako rodina a podobne. Neodmysliteľnou súčasťou našich životov sú aj médiá. V rubrike mediálna výchova sme pre vás pripravili niekoľko na prvý pohľad možno úplne jednoduchých nápadov, ktoré môžete počas roka vyskúšať.

Vo farskom kostole vo Vajnoroch sa pri príležitosti štvrtého výročia blahorečenia dona Titusa Zemana uskutočnila svätá omša. Don Jozef Luscoň počas homílie predstavil list blahoslaveného, ktorý v júni 1948 vlastnoručne písal svojmu žiakovi Alexandrovi a v ktorom ho povzbudzuje, aby nasledoval a rozvinul svoje duchovné povolanie. List je o to vzácnejší, že don Titus bol praktik a veľa toho nenapísal. V tradičnej rubrike Titus Zeman nájdete originálny text listu aj fotografiu rukopisu.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Do pozornosti dávame aj webovú stránku časopisu donboscodnes.sk.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.