Začnite nový rok s januárovým Rebríkom

(Bratislava, 14. januára 2022) – Téma januárového Rebríka nadchne nielen chlapcov, ale všetkých, ktorí sú nadšení technikou.

Výdobytky techniky nám pomáhajú v rozličných odvetviach – dočítať sa o tom môžete na prvej dvojstrane s názvom Technika nám pomáha. Dozviete sa, že naozaj na každom kroku okolo nás i ďaleko vo vesmíre nájdeme rozličné technické vynálezy. Je ale dôležité ich správne využívať, aby nám čo najlepšie slúžili a aby sme sa my nestali ich otrokmi.

Januárový Rebrík nájdete TU.

Viete že aj v Ugande majú koledníkov? Nie sú oblečení ako traja králi alebo pastieri v kožúškoch, ale majú  dlhé košele – kanzu alebo šaty – gomesi. Spievajú a tancujú na svadbách a oslavách. Peniaze, ktoré vyzbierajú venujú tým, ktorí to najviac potrebujú. Viac sa o ugandských koledníkoch dočítate v článku Radostné oslavy.

Už vyše 110 rokov sa každoročne od 18. do 25. januára vo svete koná Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Veriaci kresťanských cirkví a spoločenstiev sa vtedy spájajú v modlitbách za vzájomné porozumenie a jednotu. Zapojiť sa môžu aj čitatelia Rebríka, ak budú počas tohto týždňa pracovať s vystrihovačkou s názvom Vytváraj jednotu. Každý deň v danom týždni sa deti môžu modliť za jednotu všetkých kresťanov a usilovať sa splniť úlohu daného dňa.

Ak si chcete vyskúšať jednoduché domáce pokusy s ľadom, pri ktorých sa nielen zabavíte, ale sa aj niečo naučíte, prečítajte si zaujímavé návody v článku Zabav sa s ľadom.

Rebrík si môžete objednať na eshope Vydavateľstva DON BOSCO www.donbosco.sk, cez stránku časopisu www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 0910 777 587.


Informovali: Katarína Jantáková, Peter Novák

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.