Exallievi spustili 8. ročník projektu Darujme úsmev

(Bratislava, 19. novembra 2021) – Združenie exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku aj tento rok ponúka možnosť zapojiť sa do sociálneho projektu Darujme úsmev. Jeho cieľom je konkrétnym skutkom lásky pomôcť núdznym medzi nami.  

Zbierku symbolicky spustili na sviatok sv. Martina a potrvá do sviatku sv. Mikuláša. „Nech štedrosť a duch zdieľania, ktorý nám zanechali títo dvaja svätci sprevádza všetkých, ktorí sa akoukoľvek formou zapoja do tohto nášho projektu,“ povzbudzuje Róbert Mruk, prezident slovenských exallievov.

Aj tentoraz exallievi organizujú zbierku v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou (SKCH) a saleziánskou rodinou. V poradí ôsmy ročník projektu bude venovaný dielam saleziánskej rodiny a rodinám či jednotlivcom, ktorí spadajú do systému pomoci SKCH.  

„Finančne môžete podporiť vzdelávanie mladých z núdznych rodín a taktiež rodiny, ktoré sa na základe rôznych negatívnych vplyvov a udalostí dostali na perifériu, ktorú nám tak často spomína pápež František – veľký tohtoročný pútnik po našom Slovensku,“ dodáva Mruk.

Všetky informácie o sociálnom projekte nájdete na www.exallievi.sk/darujmeusmev.

Zdroj: exallievi.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.