Miletičkársku Katarínsku zábavu ovládli filmové postavy

Katarínske zábavy sú v saleziánskych strediskách veľmi populárne. Uplynulú sobotu, 24. novembra, sa na počesť všetkých Katarín zabávali aj v stredisku na Miletičovej, kde boli hlavnou témou večera filmy a filmové postavy. Ponúkame vám zážitok jedného z tanečníkov, Jána Mrázka.

Je posledná sobota pred začiatkom adventu. Pre nás kresťanov posledná príležitosť zabávať sa a tancovať pred adventným stíšením sa a prípravou na narodenie Ježiša. Mladí ľudia (a nielen oni) prichádzajú večer do kostola, aby spoločne svätou omšou zahájili každoročne sa konajúcu tancovačku pod kostolom.

20121128_katarinskazabava1.jpg


Pri vchode do haly nás vítajú plagáty posledných filmových noviniek premietaných v kinách a fotograf, ktorý nás nepustil dovnútra bez toho, aby nám spravil fotku na červenom koberci ako pre veľké celebrity.

Na každom kroku cítiť atmosféru, za ktorou stáli hodiny príprav. Všetko je do detailov vyzdobené a premyslené, všade to dýcha filmovým priemyslom. Na scénu prostredníctvom manželov prepínajúcich televízne programy prichádzajú filmové postavy z Titanicu až po Jamesa Bonda.

20121128_katarinskazabava2.jpg


Po filmovom úvode prichádza spoločenské tanečné kolo odštartované klasickým valčíkom. Do sveta filmu sa prenášame po prestávke na občerstvenie a v skupinách zisťujeme, ako dobre poznáme filmy na základe krátkych video ukážok, alebo hudobných soundtrackov. Víťazi sú ocenení prestížnou soškou Oscara a zábava pokračuje až do skorých ranných hodín modernými diskotékovými, ale aj romantickými skladbami. 

Text: Ján Mrázko
Foto: Peter Holúbek

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.