Halovú Kamu - západ ovládlo Námestovo

(Dubnica nad Váhom, 23. novembra 2012) - Tretí novembrový víkend bola na programe halová Kama – západ. Na tradičný futbalový turnaj do Dubnice nad Váhom zavítalo opäť mnoho mladých chalanov z 10 saleziánskych stredísk. Ich cieľom bolo oprášiť staré priateľstvá, nadviazať nové kontakty a zmerať si sily vo futbale.


2012_11_23_velka_kama11.jpg

Piatkovou podvečernou svätou omšou bol oficiálne zahájený turnaj. Po nej nasledovali aktivity v priestoroch Katolíckeho domu. Program sa niesol v znamení „tlačovej konferencie“, ktorá bola spojená s vyžrebovaním mužstiev do dvoch 5-členných skupín. V A – skupine na seba narazili Banská Bystrica, dve Bratislavské mužstvá zo stredísk Daliborko a Miletička, Žilina-oratko a domáci obhajca Dubnica nad Váhom. Takisto i B – skupina svojím obsadením sľubovala zaujímavé duely. Postupne boli vyžrebovaní Trnava, Šaštín-Stráže, Žilina-SOŠ, Bratislava-Mamateyka a i ďaleké Námestovo.

 

2012_11_23_velka_kama22.jpg


Základná fáza turnaja bola na programe od skorých ranných hodín v Mestskej športovej hale v Dubnici nad Váhom. Ani tento rok nebola núdza o prekvapivé výsledky. Hralo sa i o dôležité štyri miestenky na Celoslovenské futbalové finále 2013, ktoré sa uskutoční na začiatku jari v Banskej Bytrici a takisto o Putovný pohár halovej Kamy - západ, ktorý už dva roky po sebe bol vystavený v domácom stredisku.

2012_11_23_velka_kama33.jpg


Do semifinálových bojov sa dostali Banská Bystrica, Námestovo, Bratislava-Mamateyka a domáca Dubnica. V úvodnom semifinále mali fantastický úvod stretnutia chalani z Námestova, ktorí dokonale zaskočili domácich a vyhrávali 2-0. Dubničania sa snažili ešte tento zápas zvrátiť a dlho to vyzeralo, že nádej zomiera posledná. Avšak gól na 2-4 z pohľadu domácich pár sekúnd pred koncom do prázdnej bránky pri záverečnej „power-play“ potvrdil, že domáce mužstvo nevybojuje zlatý hetrik na domácej pôde. 

V druhom zápase Mamateyka súperila s Banskou Bystricou. Takisto dramatický zápas po nerozhodnom výsledku 1-1 dospel až k penaltovému rozstrelu. Až v ôsmej sérii sa priklonila penaltová lotéria na stranu Mamateyky.

V zápase o bronz sa stretli porazené mužstvá Dubnice a Banskej Bystrice. Bystrica chcela odvrátiť domácim prehru 2-3 z úvodneho zápasu turnaja v základnej časti. Góly padali až v druhom polčase, v ktorom už hráčom aj dochádzali sily. Dubnica strelila 2 góly a kontrolovala výsledok až do konca stretnutia. 

2012_11_23_velka_kama44.jpg


Vo finále medzi Námestovom a Mamateykou sa začalo opatrne a hráči sa snažili nespraviť chybu. Hre dominovali pozorné defenzívy na obidvoch stranách a tak muselo prísť k penaltovému rozstrelu, v ktorom mali väčšie nervy chalani z Námestova a vyhrali 3-2. Po tomto zápase nasledoval záverečný ceremoniál, odovzdávanie cien a Putovného pohára, ktorý minimálne na rok pobudne na severe Slovenska. Na konci nasledovalo krátke slovko dona Gavendu spojené so záverečným požehnaním. 

Informoval: Lukáš Hromádka
foto: Karol Záležák

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.