Chlapci z bratislavskej Mamateyky sa počas letného tábora ocitli v tajomnej hre

(Stará Myjava, 20. júla 2021) – Chlapčenský tábor sa uskutočnil začiatkom júna na Starej Myjave. Keďže téma tábora nebola účastníkom odhalená, poznali iba jeho názov ‚INSIDE’, netušili, čo ich počas týždňa čaká.

Tajomstvo odhalili hneď prvý deň. Otvorením záhadnej truhlice, ktorú z lesa priniesol ich animátor, sa dostali do zajatia hry. Vyslobodiť sa z nej bolo možné len použitím troch kľúčov na menšiu truhlicu, ktorá sa ukrývala vo veľkej. Chlapci sa dozvedeli pravidlá tejto hry a tiež domorodý jazyk quechua, ktorým sa mali dorozumievať.

Po workshopoch v prvý deň ich čakala nočná hra, počas ktorej sa snažili získať prvý kľúč. Domorodec počas hry začaroval štyroch animátorov, ktorým sa ďalšie ráno objavili domorodé znaky na čele. Troch sa podarilo vyliečiť, ale jednému znak na čele ostal.

Chlapci neotáľali a hneď po ďalších workshopoch, na ktorých sa mohli naučiť nové veci, sa vybrali hľadať druhý kľúč. Ten ukrývali piráti pri vodnej priehrade. Spoločnými silami ich premohli a vytúžený druhý kľúč k slobode získali.

Ďalšie ráno sa dozvedeli, že ich čaká posledný súboj s domorodcami o tretí kľúč. Táborom sa niesli radostné výkriky. Mal to byť deň, kedy sa konečne dostanú von z hry, no nečakane sa dostali o krok späť. Jeden z animátorov zradil a ušiel von z tábora spolu s truhlicou.

Po duchovnej obnove sa chlapci vydali hľadať zradcu. Po pár hodinách ho našli v bezvedomí pri priehrade. Podarilo sa im ho prebrať, zmyť mu z tváre domorodý znak a predviesť pred súd, kde bol nakoniec omilostený. Chlapcov však nečakane prekvapil domorodec, ktorý im vyhlásil vojnu.

Vo štvrtok vyrazili do boja. V ťažkom súboji vyhrali aj tretí kľúč, ale čakalo na nich ďalšie prekvapenie. Zistili, že aj domorodci boli ovládnutí a rovnako sa túžia dostať von z hry ako oni. Spoločne teda otvorili truhlicu. Našli v nej hádanku, ktorú spolu s domorodcami rozlúštili. Hádanka vyžadovala od každého odvahu, ktorá sa mala prejaviť v osobnom strete na nočnom rituáli. Chlapci tak vyhrali nielen nad hrou, ale aj nad sebou samými.

V piatok pre mladších tábor skončil a starších čakali ešte vyzývačky v podobe množstva aktivít a večerná grilovačka s ohníkom, pri ktorom sa pomodlili a mohli Ježišovi zveriť svoje vďaky, túžby aj odprosenia.

Zdroj: mamateyka.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.