Miletičkársky „prímesťák“ už druhý týždeň pokračuje na Madagaskare

(Bratislava, 16. júla 2012) - V bratislavskom stredisku Miletičova sa v pondelok začal druhý týždeň prímestského tábora. Jeho témou sú priateľstvo a rodinnosť, inšpirované populárnou animovanou rozprávkou Madagaskar.


Akčné hry, výlety, nové kamarátstva – toto všetko malo doposiaľ možnosť zažiť 130 detí, ktoré už absolvovali päť dní prímestského tábora na Miletičovej. Dobrodružstvá sa však ešte neskončili, pokračujú až do piatka.


„Oproti minulému roku sme obmedzili počet účastníkov, keďže priestory kostola sa momentálne nedajú využívať pre rekonštrukciu,“ hovorí vedúci oratória, don František Kubovič. „Okrem toho sa ale skutočne nemáme na čo sťažovať, priebeh je výborný a piatkový dážď sme tiež zvládali dobre.“


Don Kubovič oceňuje najmä snahu absolventov tzv. FAB (Formácia animátorov z birmovancov): „Tento rok je medzi nami 10 nových animátorov, ktorí počas roka absolvovali formáciu. Podľa ich zapájania môžeme toto naše celoročné úsilie zhodnotiť veľmi pozitívne.“

S tým súhlasí aj skúsená animátorka, Hanka Ondrušová: „Oceňujeme, ako sa FABkári chytili už od prvého dňa. Prekročili naše očakávania, vedia dobre reagovať a sú pripravení stať sa animátormi.“


Prímestský tábor je určený pre prvákov až deviatakov na základnej škole. Sú rozdelení do troch kmeňov podľa veku, spolu sa im venuje 40 animátorov. Kmene sprevádzajú štyria saleziáni.


„Deťom sa téma Madagaskar veľmi páči. Každé ráno po svätej omši spoločne pozeráme úryvok z rozprávky, ktorá je o zvieratách hľadajúcich svoju rodinu. Spolu s táborovou hymnou, ktorú si už všetci spievame, nám téma pomáha vytvoriť príjemnú priateľskú atmosféru,“ hovorí Hanka.


Táborníci počas prvého týždňa absolvovali napríklad návštevu Bratislavského hradu, výlety v prírode, vodné hry, ale tiež sa vydali hľadať zvieracích hrdinov z rozprávky do ZOO. V nasledujúcich dňoch dúfajú v dobré počasie, všetky kmene spoločne totiž chystajú výlet do Malých Karpát a na záver „prímesťáku“ večernú zábavu aj s rodičmi.

120716_tabor1.jpg


120716_tabor2.jpg


120716_tabor3.jpg


120716_tabor4.jpg


120716_tabor.jpg


Text: Terézia Liptáková
Foto: František Kubovič SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.