Božie slová rastú s tým, kto ich počúva

(Látky pri Detve, 8. júla 2020) – Mladí ľudia z celého Slovenska sa stretli na biblickom víkendovom kurze Emauzy II s názvom Otváral im Písma. Pri počúvaní objavovali známe či menej známe zákutia Svätého písma, ale aj krásnej prírody.

Témou načúvania Písmu ich sprevádzali saleziánka Monika Golianová a salezián Vladimír Peregrim. Spolu šiesti mladí zažili posledný júnový víkend dobrodružstvo, o ktorom sami rozprávajú.

„Na víkendovku Emauzy II som išla s veľkými očakávaniami, nakoľko už prvý kurz bol plný interaktívnych aktivít. Môžem povedať, že kurz nesklamal. Nebudem prezrádzať, čo sme robili, aby ste mali to správne prekvapenie. Okrem toho, že sa dozviete niečo o čítaní Svätého písma formou Lectio divina, spoznáte super ľudí, ktorí tiež túžia prehĺbiť alebo nájsť svoj vzťah k Písmu. Krásne prostredie, v ktorom sa kurz odohráva, je len bonus,“ povedala účastníčka Marianna Borbová.

„Víkendovka v spoločnosti skvelých ľudí, ktorí vytvorili živé spoločenstvo s Božím slovom. Spolu sme načúvali Pánovi v modlitbe, do ktorej sme počas víkendu hlbšie prenikali a cez krásu stvorenia, prírody, ale aj netradične – cez zážitky sme si plnšie uvedomili a prežili slová Písma,“ pokračuje Terezka Nadžadyová.

Organizátori víkendovky veria, že slová v mladých rástli a budú rásť, aby v nich stále znelo „Šema Israel (počúvaj Izrael).“ O ďalších kurzoch budeme priebežne informovať.

Zdroj: www.salezianky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.