Vydavateľstvo Don Bosco prináša knižnú novinku: Cirkev špiónov – Pápežova tajná vojna proti Hitlerovi

(Bratislava, 5. septembra 2019) - Mlčanie Vatikánu o nacistických zločinoch je stále ostro diskutovanou témou. Historici obvinili pápeža Pia XII. zo spolupáchateľstva na holokauste a nazvali ho Hitlerovým pápežom. Ako to bolo naozaj?

Vydavateľstvo Don Bosco prináša výnimočný knižný titul od amerického autora Marka Rieblinga. Ten podrobne preštudoval dostupné historické pramene a zostavil strhujúci príbeh, ktorý odhaľuje jedno z najpozoruhodnejších období v histórii pápežstva. Novinka je k dispozícii na slovenskom knižnom trhu. Viac o nej nájdete TU.

Úryvok z knihy:
„V apríli 1945 sa nacisti pokúsili zlomiť muža, ktorého nazývali aj ,najlepším vatikánskym špiónom v Nemecku‘. Na prvý pohľad bol Josef Müller obyčajný Bavor, vydavateľ kníh s veľkými ušami, ktorý rád bafkal z fajky a zbieral známky. Odkedy ho však zatkli za to, že dával židom falošné doklady a peniaze, začala sa odkrývať jeho úloha v prípade, ktorý mal obrovský význam. Gestapo tvrdilo, že Müller snoval plány na vraždu Hitlera ,za pomoci tajnej služby katolíckeho duchovenstva‘.“

Vydavateľstvo Don Bosco je saleziánske vydavateľstvo, ktoré vzniklo v roku 1994 v Bratislave a vydalo už viac ako 600 titulov. Viac o vydavateľstve nájdete na www.donbosco.sk.

Peter Novák, Vydavateľstvo DON BOSCO

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.