Otec biskup Jozef Haľko navštívil saleziánsky prímestský tábor na Miletičke

(Bratislava, 7. augusta 2019) - V dňoch 8. - 19. júla sa na Miletičovej v Bratislave uskutočnil prímestský tábor na tému Jozef Egyptský. Animátori postupne predstavovali mladým udalosti Jozefovho života prostredníctvom hier, divadielok alebo pripravených stretiek. Ako je na Miletičke už zvykom, deň odštartovali hudbou a svätou omšou, ktorú sprevádzal zbor.

Prímestský tábor bol plný zážitkov pre účastníkov aj pre animátorov. Niektoré deti sa zúčastnili tábora prvýkrát a z prvotného strachu sa nakoniec vykľula radosť: „Bol to ten najúžasnejší tábor a animátori a animátorky boli veľmi milí, bolo to úžasné!“ „Do môjho duchovného života mi to dalo veľa, páčilo sa mi, že omše boli každý deň,“ opísal svoje dojmy z tábora ďalší účastník.

Výnimočnosťou tohto roka bol hosť - animátor z Talianska. „Ak by som mal porovnať tábor v Taliansku a na Slovensku, môžem povedať, že sa mi viacej páčil tábor tu na Slovensku, lebo tu mladí a deti tvorili väčšiu rodinu a viac sa poznali,“ zhodnotil.

Na tábore sa počas dvoch týždňov vytvorila krásna atmosféra, o ktorú sa počas záverečného dňa mohli mladí podeliť aj s bratislavským pomocným biskupom Mons. Jozefom Haľkom, ktorý prišiel odslúžiť poslednú táborovú svätú omšu.

Informovala: Barbora Kullačová

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.