Saleziánske kilo opäť pomáhalo

(Bardejov, 8. januára 2019) - V dňoch 14. a 15. decembra 2018 sa v Bardejove a Bardejovskej Novej Vsi konala 13. potravinová zbierka “Saleziánske Kilo”. Tento rok tisíce Bardejovčanov darovali približne 5,5 ton potravín zo svojich nákupov, ktoré boli dobrovoľníkmi rozvezené do 230 rodín v núdzi v okrese Bardejov.

Na zbere potravín, ich triedení, nakladaní a rozvoze sa podieľalo viac ako 80 dobrovoľníkov – mužov, žien, mladých a detí. Spoločne pripravili 230 krabíc potravín. Už štvrtý rok sa do zbierky zapojila aj obec Fričkovce, kde si sami zabezpečujú dobrovoľníkov na zber potravín.

Povzbudivá bola spolupráca dobrovoľníkov z viacerých cirkví na území Bardejova. Veľkou pomocou boli birmovanci či už na tzv. stojkách v predajniach, pri triedení alebo aj rozvoze potravín. Podujatie už tradične ukončila spoločná modlitba a posedenie pri guláši.

 

Súčasťou tejto zbierky bola aj jedna novinka – do balíkov s potravinami bol pridaný dotazník, pomocou ktorého sa môžu rodiny dostať ku second-hand oblečeniu. Obdarované rodiny vyplnia, aké konkrétne šatstvo by potrebovali a okruh dobrovoľníkov Saleziánskeho Kila sa pokúsi im ho zabezpečiť.

Saleziánske kilo v Bardejove začalo v roku 2012 na Vianoce, kedy 20 dobrovoľníkov s podporou bratov saleziánov vyzbieralo 15 krabíc potravín. K zbierke sa postupne pridávali dobrovoľníci z ďalších cirkví v Bardejove a dnes je to už spoločné dielo. Zbierka sa začala neskôr robiť aj týždeň pred Veľkou nocou a v súčasnosti sa koná dvakrát ročne. Inšpirácia pre toto dielo prišla z Prešova.

Veľká vďaka patrí dobrovoľníkom za ich čas a námahu, ale hlavne tisícom Bardejovčanov, ktorí prispeli do zbierky a pomohli tak druhým.

Zdroj: www.pobavi.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.