Solidárna vianočná večera na Troch Hôrkach

(Košice 19. decembra 2018) – Byť na Vianoce so svojou rodinou pri štedrom stole nie je samozrejmosťou pre každého. Každoročne sa preto v saleziánskom stredisku v Košiciach na Troch Hôrkach uskutočňuje v spolupráci s OZ Maják nádeje vianočná večera pre sociálne znevýhodnené rodiny.

Spoločná príprava vianočného stromčeka a ozdobenie priestorov čajovne v saleziánskom stredisku navodili atmosféru štedrej večere. Čas večere strávili s rodinami aj členovia saleziánskej výchovnej komunity pod vedením direktora Stanislava Haburčáka.

2018 12 19 3h-vecera1

Po večeri a odovzdaní darčekov deťom a ich rodičom sa vytvoril priestor pre hru a srdečné rozhovory. Deti a mladí sa s dobrovoľníkmi v herni zahrali ping-pong, kalčeto a iné hry.

Hoci sa večera konala týždeň pred Vianocami, nič to neubralo na radosti zúčastnených. „Tieto rodiny si často nemôžu dovoliť štedrú večeru z rôznych dôvodov a preto je toto pre nich výnimočná chvíľa,“ zdôvodnila význam večere jedna z pracovníčok OZ Maják nádeje. „Ani si neviete predstaviť, aký to má pre nich význam.“

2018 12 19 3h-vecera2

rhsdb, zdroj: trihorky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.