Mladí športovci stihli počas KAMY navštíviť aj rodisko bl. Anky Kolesárovej

(Michalovce, 3. decembra 2018) - Po piatich rokoch hosťovalo michalovské saleziánske stredisko východniarsku divíziu futbalového turnaja KAMA. V druhej polovici novembra bojovalo 16 tímov starších a mladších chlapcov o prvenstvo v tzv. halovej KAME.

Prvé štyri zápasy malej aj veľkej KAMY sa odohrali už v piatok večer. V obidvoch kategóriách (U19 a U15) bojovalo osem tímov, ktoré boli rozdelené na dve skupiny. Napriek pokročilej hodine sa atmosféra v oboch telocvičniach rozprúdila už po prvom zápase. Po sobotňajšej rannej svätej omši nastúpili hráči na palubovky dosť skoro, aby stihli odohrať všetky zápasy v skupinách doobeda.

V kategórii mladších sa od začiatku jasne vykresľovali favoriti, no aj slabšie tímy dokázali prekvapiť a upozornili tak súperov, že ich netreba podceňovať. Postupne sa prebúdzali aj fanúšikovia, a tak rapídne rástla atmosféra v halách.

Skvelo zvládnutá organizácia zápasov sa prejavila na presnom dodržiavaní hracieho plánu, a tak po výdatnom obede mohli zúčastnené tímy bojovať o postup vo fáze play-off, ktorá sa začala štvrťfinálovými zápasmi. V týchto zápasoch sa ukázalo, kto bude hrať o prvé miesta v jednotlivých kategóriách. Mužstvá, ktoré sa umiestnili na nižších miestach v tabuľke, bojovali ešte v sobotu poobede vo fáze záchrany.

Sobota bola zakončená návštevou Vysokej nad Uhom, rodiska novej blahoslavenej Anky Kolesárovej. Pre chlapcov bola pripravená prednáška s otcom Hudákom, návšteva hrobu blahoslavenej Anky a večerná modlitba, ktorou zakončili tento bohatý deň.

Nedeľa patrila zápasom o 5. a 7. miesto, ale najmä bojom o prvé tri miesta. Na slávnostnom záverečnom ceremoniáli boli vyhlásené jednotlivé umiestnenia, odovzdané ceny Populhára, najlepšieho strelca, brankára a najužitočnejšieho hráča. Chlapci si taktiež odniesli nejaké dobroty a požehnanie na cestu domov z tohto emóciami preplneného turnaja, na ktorom hráči nechali srdce aj energiu.

Malá KAMA                                Veľká KAMA

1. Košice                                   1. Bardejov A
2. Bardejov                                2. Uzovský Šalgov
3. Prešov A                                3. Košice
4. Humenné                               4. Humenné
5. Michalovce                             5. Michalovce
6. Poprad                                   6. Bardejov – Poštárka
7. Bardejov – Poštárka               7. Sabinov
8. Prešov B                                 8. Bardejov B


Zdroj: www.sdbmi.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.