V Poprade požehnali zrekonštruovanú budovu noviciátu a fary

(Poprad, 3. novembra 2012) – Saleziáni sa mali opäť možnosť zísť pri slávnostnej príležitosti. V sobotu sa uskutočnilo požehnanie zrekonštruovaných priestorov fary a noviciátu v Poprade.
 
Sobotňajšia udalosť sa začala svätou omšou celebrovanou otcom biskupom Štefanom Sečkom. Po požehnaní sa otec biskup, provinciál don Karol Maník, prítomní saleziáni, veriaci z farnosti aj mladí z oratória v spoločnom sprievode odobrali k opravenej budove, ktorú otec biskup požehnal. Prítomní boli aj pamätníci, ktorí si zaspomínali na predchádzajúcu rekonštrukciu v roku 1985 i zástupcovia realizátorov opráv. 
 
Don Maník sa poďakoval prítomným dobrodincom, bez ktorých by rekonštrukcia nemohla byť dokončená. „Niekoľko rokov sme sa odhodlávali k začatiu opráv. Chýbala nám odvaha kvôli nedostatku financií. Nakoniec sme sa rozhodli, že už nemôžeme dlhšie čakať a pristúpime k tomu ako don Bosco, ktorý všetky svoje diela začínal bez peňazí, ale nakoniec všetky aj úspešne dokončil,“ uviedol otec provinciál na záver svätej omše.
 
Zlý stav budovy znemožňoval plnohodnotné fungovanie. Hrozilo najmä zrútenie strechy,  cez ktorú už dlhšiu dobu zatekalo. V súčasnosti sa okrem odstránenia havarijného stavu  podarilo upraviť priestory tak, aby ich aj saleziáni z iných komunít spolu s mladými mohli využívať na ubytovanie. „Pozývame saleziánov, aby strávili príjemný čas v obnovenej budove, Tatry sú krásne. Príďte, vitajte!“, odkazujú spoločne don Maník aj bratia z popradskej komunity.
 
121105_pp_3.jpg
121105_pp_4.jpg
121105_pp_6.jpg
 
tl
©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.