Vrámci národného stretnutia mládeže sa uskutoční popoludnie angažovanosti

(Prešov, 13. júla 2018) - Zmyslom popoludnia angažovanosti na P18 je motivovať mladých veriacich k aktívnej službe svojmu okoliu, tak ako si to želá pápež František. Pri tejto príležitosti vychádza v slovenčine DoCat, kniha, ktorá podľa vzoru mládežníckeho katechizmu YouCat prináša v zrozumiteľnej forme sociálnu náuku Cirkvi. Saleziánsky štýl angažovanosti vo svete v najvlastnejšom zmysle slova je výchova a evanjelizácia.

Najtypickejšou mládežníckou formou je potom animátorstvo. Preto cieľom LABoratória, saleziánskeho popoludnia angažovanosti, bude motivovať mladých k autentickej a hlbokej službe animátora, presvedčiť ich, že animátorstvo, prežívané v charizme dona Bosca, je najkrajším svedectvom viery pre ich okolie.

Súčasťou podujatia, ktoré sa uskutoční v Saleziánskom stredisku v Prešove od 27.7. 2018 od 14:30 do 18:00 budú workshopy, priestor pre osobnú modlitbu či priestor na neformálne rozhovory.

Priebežné info na facebooku.

Informoval: Mišo Žák

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.