Milosti pre letný čas si mladí z Prešova išli vyprosiť do Levoče

(Prešov/Levoča, 6. júna 2018) - Takmer päťdesiatka mladých sa v dňoch 23. – 25. júna zúčastnila duchovnej obnovy spojenej s púťou do Levoče. Premenlivé počasie neodradilo 30 peších pútnikov a 15 cyklistov zdolalo trasu Prešov – Levoča po starej ceste popri diaľnici.

„Táto púť je už klasicky prosbou o pomoc od Panny Márie. Jej zverujeme celé leto a všetky naše akcie, aby nás priviedli bližšie k Bohu, ale aj k sebe navzájom. S ňou začal don Bosco školu preventívneho systému, s ňou začíname aj my,“ opísal cieľ púte jeden z jej organizátorov. Prešovčania rozložili svoje stany v nedeľu večer na parkovisku na Mariánskej hore a namáhavý deň zakončili modlitbou ruženca.

„Veľmi dobre nám padla služba nenápadných dobrých ľudí, ktorí ako Panna Mária neváhali a vybrali sa za nami na pomoc. Vďaka nim sme si nemuseli vláčiť batohy po celej ceste, ale nám ich donieslo auto. Vďaka nim sme sa večer zahriali kapustnicou a ráno nás po modlitbe posilnili párky s teplým čajom,“ s vďačnosťou spomína mladá pútnička.

Keďže v okolí baziliky už prebiehali prípravy na nadchádzajúcu národnú púť, priestor ticha, strechu nad hlavou i nádvorie na obed ponúkli nasledujúci deň mladým bratia minoriti dole v meste Levoča. Teraz už len čakať trpezlivo na ovocie, ktoré vyrastie z pokoja v duši, ktorý sme si priniesli.

Zdroj: www.salezianipresov.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.