Maxistretko sa vybralo po stopách Anky Kolesárovej

(Humenné, 2. júla 2018) - Súkromné centrum voľného času Laura v Humennom tradične ukončilo svoju činnosť obľúbenou akciou Maxistretkom. Animátorky spolu so sestrami saleziánkami pripravili program plných hier, tancov a súťaží. Hlavnou témou Maxistretka bol život Anky Kolesárovej s heslom „Odvaha mať čisté srdce“.

Na začiatku stretka priblížili animátori prostredníctvom scénky deťom život Anky Kolesárovej a jej odvahu brániť svoju čistotu srdca aj napriek tomu, že ju to stálo život. Maxistretko pokračovalo jednotlivými súťažami, do ktorých sa zapojili všetky deti. Ich úlohou bolo zatancovať Macarenu pred fontánou v meste, nazbierať kyticu kvetov ako obetný dar, vyvešať prádlo, nájsť Anku v meste, jesť puding poslepiačky a niekoľko ďalších súťaží. Po splnení každej úlohy si stretko mohlo nalepiť časť srdca na papier ktorý dostali. Ich úlohou bolo poskladať všetky časti srdca a dôjsť do SCVČ Laura prvé.

„Všetkým účastníkom Maxistretka sa súťaže páčili, snažili sa jednotlivé úlohy splniť čo najlepšie a poskladať srdce. Po návrate do Laury sme sa všetci spoločne presunuli do kaplnky, kde sme predložili svoje prosby a pomodlili sa k Anke Kolesárovej,“ opísala program animátorka.

Nasledovalo vyhodnotenie jednotlivých súťaží a odmenenie výhercov kalčetovej a pingpongovej ligy. Maxistretko mladí ukončili svätou omšou a animátorským zhodnotením tohtoročného stretnutia.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

 

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.