Farníci z Kopánky si prišli do Vajnor vyprosiť nové duchovné povolania

(Trnava, Vajnory) - V sobotu 28. apríla sa veriaci zo saleziánskej farnosti Trnava-Kopánka vybrali na púť do Vajnor, rodiska blahoslaveného Titusa Zemana. Spoločne sa modlili za jeden úmysel - nové duchovné povolania pre ich stredisko.

Putovali mladí aj starší, rodiny s deťmi, zasvätení i laici. Každý si vybral svoj spôsob putovania. Niektorí išli peši zo Svätého Jura, iní zase na bicykloch priamo z Kopánky. Myslelo sa aj na skoršie narodených členov strediska, ktorí sa do Vajnor dopravili autobusom.

Po príchode do rodiska dona Titusa Zemana sa všetci zišli v kostole pri modlitbe svätého ruženca. Modlili sa za seba navzájom, čo vytvorilo z celého spoločenstva jednu veľkú rodinu. Deti sa modlili za mladých, mladí za rodiny, rodiny za starších, starší za zasvätených a zasvätení za deti.

Po ruženci nasledovala svätá omša. Hlavným celebrantom bol provinciálny sekretár don Jozef Skala, rodák z Trnavy. Počas príhovoru predstavil pútnikom jednotlivé udalosti zo života don Titusa a porozprával tiež, ako sa vďaka divadelnému predstaveniu o Titusovi Zemanovi, ktoré vytvorili saleziáni, priblížil k jeho životu. Upriamil pozornosť aj na dôležitosť spoločenstva, v ktorom vyrastajú deti, a to že každý má svoje miesto vo výchove k povolaniu - či už do zasväteného alebo do manželského života.

Po svätej omši mali pútnici možnosť osobne si uctiť relikvie mučeníka za duchovné povolania. "Každý z nás prichádzal, aby si uctil pamiatku don Titusa a odovzdal mu svoje osobné prosby a úmysly, za ktoré púť obetoval. Počas púte sme prosili hlavne za mladých, aby sa nebáli robiť rozhodnutia, do ktorých ich Boh pozýva. V tomto je pre nás blahoslavený don Titus Zeman veľkým vzorom. On vedel odvážne povedať Bohu svoje áno, hoci to nemal ľahké a stálo ho to veľa síl a bolestí," prezradil jeden z účastníkov púte.

Farníci ukončili putovanie za Titusom Zemanom obedom. V priateľskej atmosfére niektorí zotrvali dlhšie, iní sa postupne pobrali domov.

Zdroj: www.kopanka.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.